Schody na ulicy Krakowskiej do przebudowy!

Nasze Stowarzyszenie otrzymało informację od mieszkańców ul. Krakowskiej, że zabytkowe schody przy zejściu z tej ulicy na nadrzeczny bulwar są za wysokie i trudne do pokonania dla osób starszych i z pewnym stopniem niepełnosprawności.

Ustaliliśmy, że schody znajdują się pod opieką Miejskiego Konserwatora Zabytków, którego poprosiliśmy o zajęcie się tematem.

Zdając sobie sprawę, iż wymieniony fragment bulwarów jest przeznaczony do rewitalizacji, ale dopiero w perspektywie kilku lat, zawnioskowaliśmy o zastosowanie doraźnego rozwiązania umożliwiającego korzystanie mieszkańcom z dogodnego zejścia na bulwary nad Brdą.

Fragment bulwaru stanowiący podstawę tych schodów jest konstrukcji żwirowej, podmywanej przez wodę spływającą z ulicy, co powoduje obniżanie się podłoża. Najniższy stopień jest w tej chwili dwukrotnej wysokości względem pozostałych – wysokość ostatniego stopnia wynosi w najwyższym miejscu aż 35 cm od podłoża, podczas gdy pozostałych standardowo ok. 17 cm, a zatem ponad dwukrotność ich wysokości.

 

Miejski Konserwator Zabytków ustalił jednakże, że bulwary znajdują się w gestii Wydziału Gospodarki Komunalnej urzędu miasta, i tam przekazał sprawę.

Wydział Gospodarki Komunalnej zaś poprosił Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o wsparcie w doraźnej naprawie stopnia, korzystając z zasobów materiałów budowlanych ZDMiKP.

Teraz już tylko czekamy na realizację…!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]