Witamy na stronie projektu “Wszyscy jesteśmy pieszymi”

Serdecznie witamy na stronie projektu “Wszyscy jesteśmy pieszymi”, realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy.

U podstaw naszego projektu leży założenie, że każda podróż, niezależnie czy odbywa się przy użyciu samochodu, roweru czy komunikacji publicznej, zaczyna się od podróży pieszej. Dlatego naszym zdaniem, najważniejsze przy projektowaniu przestrzeni miejskiej jest zapewnienie odpowiedniego stanu infrastruktury dla pieszych.


Z naszych obserwacji wynika, że mieszkańcy rzadko publicznie dzielą się swoimi uwagami dotyczącymi stanu i dostępności infrastruktury pieszej, najczęściej ograniczając swoją aktywność do uskarżania się na napotkane problemy w gronie znajomych, chowając w ten sposób cenne informacje „do szuflady”. Będziemy starali się odwrócić ten trend i zachęcić bydgoszczan do aktywnego uczestniczenia w życiu miasta.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o projekcie, do śledzenia naszych działań i oczywiście uczestnictwa w realizacji projektu – to właśnie do Ciebie kierujemy ten projekt. Dzięki zaangażowaniu bydgoszczan w życie swojego miasta, możemy je zmienić na lepsze.