Będzie dojście dla pieszych przy bramie dawnego “Zachemu”

Zwróciliśmy uwagę na brak możliwości bezpiecznego przejścia pieszych na ulicy Wojska Polskiego przy bramie “Zachemu”.

W dniu 11 stycznia 2021 r. napisaliśmy pismo w tej sprawie do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, argumentując że we wskazanym miejscu większość osób idzie pieszo po dość ruchliwej jezdni, a po powstaniu pobliskiego pawilonu handlowego i ogrodzeniu przyległego terenu nie ma żadnej innej możliwości przejścia – w efekcie piesi nie są w żadnej sposób zabezpieczeni przed najechaniem przez pojazdy, narażając tym samym swoje życie i zdrowie.

Zaproponowaliśmy w tym miejscu budowę chodnika lub wydzielenie w odpowiedni sposób z tej szerokiej jezdni fragmentu dla pieszych (np. elastycznymi słupkami), tym bardziej, że pas ruchu dla pojazdów ma w tym miejscu aż 6 metrów szerokości, co przekłada się na wysokie prędkości zwiększające niebezpieczeństwo dla pieszych.

Nadzieja na pozytywne rozwiązanie

Już w 15 stycznia br. otrzymaliśmy odpowiedź od ZDMiKP, z której dowiadujemy się że przy wjeździe na teren dawnego “Zachemu” wyznaczony zostanie ciąg pieszy i zabezpieczony urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czekamy na realizację!

Poniżej zamieszczamy treść pisma, które skierowaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz otrzymaną odpowiedź.

Aktualizacja

W dniu 20 lipca 2021 r. wykonano w terenie malowanie pasa dla pieszych i montaż słupków odgradzających.

Podoba Ci się nasza działalność?

Możesz nam pomóc na wiele sposobów:

  • opowiedz o nas swoim znajomym,
  • polub naszą stronę na Facebooku i zaproś także znajomych,
  • wesprzyj nasze działania swoją cegiełką,
  • dołącz do Stowarzyszenia i razem z nami zmieniaj Bydgoszcz.