Publikujemy Raport “Bezpieczne chodniki, bezpieczni piesi”!

W dniu dzisiejszym opublikowaliśmy raport ekspertów o najbardziej niebezpiecznych miejscach w Bydgoszczy.

Raport “Bezpieczne chodniki, bezpieczni piesi” zawiera ocenę na temat bezpieczeństwa wybranych miejsc w Bydgoszczy zgłaszanych przez mieszkańców miasta, wykonany przez dwóch niezależnych ekspertów, którymi byli: dr inż. Radosław Klusek z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Tomasz Tosza z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.

Eksperci ocenili zgłoszenia potencjalnie niebezpiecznych miejsc, dokonywane przez mieszkańców podczas trwania projektu, a następnie sklasyfikowali je wybierając TOP10 najbardziej nieprzyjaznych punktów w infrastrukturze pieszej w Bydgoszczy.

Raport jest udostępniony władzom miasta Bydgoszczy wraz z rekomendacjami ekspertów, z apelem o pilne inwestycje we wskazanych lokalizacjach mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Ponadto w ramach projektu “Bezpieczne chodniki, bezpieczni piesi”:

odbyły się 3 warsztaty i 4 spacery badawcze,

w lipcu pomagaliśmy mieszkańcom w przygotowaniu wniosków do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego,

we wrześniu zorganizowaliśmy warsztaty związane z konsultacjami nowej siatki komunikacji publicznej w mieście,

ostatnie warsztaty w formie webinarium poświęcone były m.in. informacji publicznej i możliwościach wpływu na władze miasta.

Do końca września mieszkańcy mogli też zgłaszać – telefonicznie, przez media społecznościowe, formularz elektroniczny oraz ankiety papierowe – miejsca niebezpieczne i niekomfortowe dla pieszych.

bezpieczne chodniki FB w1

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.