Pierwsze przejścia już doświetlone

Od dłuższego czasu walczymy o doświetlanie przejść dla pieszych. Od kilku dni pierwsze przejścia mają już profesjonalne doświetlenie, które znacznie poprawia widoczność i bezpieczeństwo.

Nasze wcześniejsze wpisy na ten temat:

Dlaczego oświetlenie przejść dla pieszych jest ważne?

BBO 2018 – Doświetlenie przejść

BBO 2018 – Doświetlenie przejść [relacja]

Inwentaryzacja przejść dla pieszych [aktualizacja: lista]


W zeszłym roku zgłosiliśmy do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego projekt doświetlenia dwóch przejść dla pieszych na ulicy Kamiennej (na wysokości Lelewela i Grabowej). Jesienią 2017 r. zbieraliśmy podpisy pod tym projektem na osiedlu Leśnym. Wówczas wygrały inne projekty. Mimo tego, drążyliśmy temat i ostatecznie udało nam się przekonać decydentów. Dzisiaj miło nam poinformować, że nasza walka przyniosła pierwsze namacalne efekty. 🙂

Pierwsze przejścia dla pieszych mają już profesjonalne doświetlenie, które znacznie poprawia widoczność i tym samym bezpieczeństwo. Między innymi oba przejścia, o które walczyliśmy na Kamiennej, ale także niebezpieczne przejście na Ogińskiego gdzie niedawno znowu doszło do potrącenia oraz przejścia na Fordońskiej przy skrzyżowaniu z Brzechwy.

W tym miejscu podziękowania kierujemy w stronę wiceprezydenta miasta Mirosława Kozłowicza oraz Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy!

Poniżej zdjęcia z przejścia na Kamiennej na wysokości Grabowej.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]