Poprawione wejścia do nowej szkoły w Fordonie – czy na pewno?

W ramach projektu “Wszyscy Jesteśmy Pieszymi” zajmowaliśmy się m.in. dojściami do nowobudowanej szkoły w Fordonie na ul. Bora-Komorowskiego.

W pierwotnym projekcie ujęto tylko jedno główne wejście do szkoły prostopadłe do ulicy, co mogło powodować, że uczniowie chcąc skrócić sobie drogę, wchodziliby przez bramy wjazdowe – razem z wjeżdżającymi samochodami.

Udało nam się spotkać z kierownictwem Wydziału Inwestycji Miasta UM Bydgoszcz i uzgodnić poprawienie projektu poprzez dobudowanie bocznych, ukośnych wejść z ulicy. O sprawie pisaliśmy tutaj:

Rozbudowa dojść pieszych do nowej szkoły w fazie budowy

Nowe dojścia są już wybudowane i zostały zamontowane furtki. Jednak furtki są znacznie węższe od chodnika! Mają tylko około 1 metra szerokości, i tak jest na wszystkich wejściach. Reszta przejścia jest zablokowana płotem. Czy na pewno takie było pierwotne zamierzenie?
Zapewne chodzi o to, by znaczna ilość uczniów nie wybiegła jednocześnie na ulicę. Jednak ten sam rezultat można osiągnąć stawiając barierki wzdłuż ulicy, chroniące wszystkich przechodzących przed samochodami na jezdni.

A obecny stan wygląda jak nieplanowana, przypadkowa zabudowa. W tak wąskich furtkach uczniowie będą się tłoczyć, co na pewno nie będzie wygodne, jak również może być niebezpieczne.

Interwencji część kolejna!