Szkoła podstawowa nr 65 apeluje o poprawę bezpieczeństwa przy szkole

Dyrekcja oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy, wspólnie z naszym Stowarzyszeniem zwróciła się do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy z wnioskiem o wdrożenie rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na ulicach wokół budynków szkolnych przy ulicy Duracza 7.

W szczególności zwróciliśmy uwagę na słabą widoczność pasów na przejściu dla pieszych na ulicy Powalisza. Na przejściu w pobliżu przedszkola nr 43 “Krecik” i filii szkoły nr 65 są one prawie niewidoczne. Na kolejnym przejściu zebra również jest słabo widoczna. Ponadto, przy jednym z przejść znak D-6 jest odwrócony w stronę chodnika, a drugie przejście jest niepoprawnie oznakowane.

Te czynniki sprawiają, że przejścia uczęszczane przez najmłodszych są zupełnie nieczytelne dla kierowców samochodów.

Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że chodnik i trawnik przy przejściu przy ww. przedszkolu często jest traktowany jako parking, a nawet jako droga dla samochodów. Niektórzy rodzice podwożą bowiem swoje dzieci wprost pod drzwi szkoły wjeżdżając na chodnik od strony ulicy Rzeźniackiego, traktując chodnik przy filii szkoły do której chodzą uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki jako drogę dojazdową!

Takie bezmyślne zachowanie kierowców może doprowadzić do poważnego wypadku, tym bardziej, że naprzeciwko głównego wejścia do szkoły znajduje się plac zabaw. Apelujemy zatem o rozważenie wdrożenia rozwiązań takich jak słupki blokujące wjazd na chodnik w tym miejscu.