Szkoła apeluje o poprawę działania sygnalizacji świetlnej

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 56 wraz z Radą Rodziców Szkoły oraz Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy wspólnie zaapelowały do ZDMiKP o optymalizację działania sygnalizacji świetlnej po wschodniej stronie skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego i trasy Uniwersyteckiej.

Wspomniane skrzyżowanie zapewnia w miarę sprawną komunikację na trzech z czterech przejść dla pieszych. Niestety przejście przez wschodnią odnogę skrzyżowania charakteryzuje się bardzo długim czasem wyświetlania sygnału czerwonego na przejściu od strony Marketu Netto. Poranna grupka dzieci i dorosłych nierzadko przekracza 20 osób a czas czerwonego wynoszący ponad 120 sekund (2 minuty) i tylko 13 sekund zielonego poważnie wydłuża czas pokonania skrzyżowania.

 

Dzieci aby zdążyć do szkoły nierzadko biegną przez skrzyżowanie.

 
Warto również zauważyć że to samo przejście od strony przedszkola posiada dużo lepszą synchronizację gdzie na zielone trzeba czekać maksymalnie około minuty. Co jednak nie przekłada się na lepszą komunikację gdyż znacząca większość pieszych za cel podróży uznaje drugą stronę skrzyżowania a nie pas rozdzielający jezdnie!

W załączniku zamieszczamy pełną treść pisma przygotowaną przez Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców i Stowarzyszenie

Czy w okolicach szkoły, do której chodzą Twoje dzieci również występują problemy z synchronizacją sygnalizacji świetlnych? Czekamy na Twój sygnał![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]