Problemy uczniów SP 51

Niedawno mieliśmy okazję spotkać się z rodzicami z SP 51 ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego. Było to ciekawe spotkanie dlatego ze mieliśmy okazję spojrzeć na drogi piesze również z perspektywy dzieci przemieszczających się na wózkach inwalidzkich. Każda nawet najmniejsza nierówność stanowi dodatkowe wyzwanie dla osoby prowadzącej wózek.

Warto sobie uświadomić że w pojedynkę wózek inwalidzki da się tylko prowadzić nie da się go przenieść jak małego wózka dziecięcego. Rodzice ze Szkoły Podstawowej 51 są bardzo aktywni jeśli chodzi o zgłaszanie trudności na chodnikach. Dzięki staraniom Szkoły uregulowano kwestię parkowania w pobliżu placówki. Krótko po spotkaniu przeszliśmy się chodnikiem niedaleko szkoły gdzie na sąsiedniej działce były prowadzone intensywne prace budowlane. Wymagały one użycia ciężkiego sprzętu. Ponieważ ulica jest wąska duże ciężarówki rozjeżdżały chodnik na na wysokości wjazdów na budowę.


Połamane płytki i zapadnięty chodnik stanowiły przeszkodę nie do przebycia. Po interwencji w dziale utrzymania dróg robotnicy zaczęli na bieżąco naprawiać ubytki. Z sygnałów otrzymanych od szkoły i rodziców jest to stan umożliwiający przejazd wózkami inwalidzkimi.