Kolejne bariery architektoniczne znikną

Rusza przetarg na przebudowę wejść do przejścia podziemnego w rejonie Dworca Głównego PKP. Oba zejścia do tunelu zostaną dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi.

Zlokalizowane przy skrzyżowaniu ul. Zygmunta Augusta i ul. Dworcowej przejście podziemne zapewnia szybkie dojście do budynku dworca kolejowego. Od ul. Zygmunta Augusta prowadzą do niego dwa zejścia schodami, które obecnie – ze względu na budowę nowego dworca – są nieczynne.  Obecnie szerokość schodów wynosi 4,3-4,5 m, a różnica wysokości pomiędzy nawierzchnią chodnika, a nawierzchnią dna tunelu – około 4,0 m.

W ramach przebudowy przy schodach wykonane będą windy ułatwiające poruszanie się osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Zadaszenia wyjść zostaną dostosowane wizualnie do elewacji nowego budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. […]

O osobach niepełnosprawnych Miasto Bydgoszcz pamięta przygotowując wszystkie nowe inwestycje. Każda ulica lub linia tramwajowa projektowana jest z myślą o wszystkich, którzy mają problemy z poruszaniem się. W krawędzie peronów przystankowych oraz na przejściach dla pieszych wbudowywane są elementy ryflowane (z wypustkami), które ułatwiają orientację. Przed przejściami obniżamy krawężniki. Na węzłach przesiadkowych montowane są też windy. Takie rozwiązania zaplanowano między innymi na stacji Bydgoszcz Wschód, Błonie i Leśne. Windy są też montowane przy wiadukcie na ul. Brzechwy. Umożliwią one wygodne przesiadki autobus-tramwaj.

Materiał pochodzi ze strony Urzędu Miasta Bydgoszczy: http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2015-sierpien/Na_dworzec_bez_barier.aspx#1

Co sądzicie o poprawianiu dostępności infrastruktury dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się? Jak oceniacie dostępność starszych obiektów? Co jeszcze można poprawić w naszym mieście? Czekamy na Wasze opinie i pomysły.