Węzeł Wojska Polskiego – Szarych szeregów skonsultowany z mieszkańcami

ZDMiKP podsumował konsultacje dotyczące przebudowy węzła Wojska Polskiego – Szarych Szeregów. Po uwagach mieszkańców, do projektu wprowadzono zmiany.Tramwaje przejeżdżające przez węzeł będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach , tak by pasażerowie mogli wsiadać i wysiadać w najbardziej dogodnej części rozległego skrzyżowania.

Na wniosek mieszkańców wprowadzony zostanie na ul. Wojska Polskiego od strony Wyżyn trzeci tor dla tramwajów skręcających w kierunku Perłowej . Dzięki temu nie będą one blokowały innych składów jadących w kierunku Glinek  lub Kapuścisk. Skrzyżowanie będzie też włączone w system ITS nadający priorytet komunikacji szynowej.
Zaakceptowany został wniosek bydgoszczan dotyczący wytyczenia drugiego przejścia dla pieszych na przystanku Szarych Szeregów od strony północnej. Znacznie skróci to czas dojścia na przystanek dużej liczbie pasażerów. Uwzględniono też pozostawienie możliwości zjazdu z ul. Bełzy na stację benzynową Statoil.

Na wniosek mieszkańców przesunięto o około 15 metrów lokalizację zaprojektowanego przejścia dla pieszych pomiędzy stacją Shell i sklepami na ul. Wojska Polskiego. Zgodnie z uwagami zgłaszanymi przez bydgoszczan perony znajdujące się za skrzyżowaniem w kierunku Perłowej oraz Wyżyn będą dłuższe i liczyły aż 70 metrów. Umożliwi to jednoczesne korzystanie z przystanku dwóm tramwajom.

Uwzględniono także propozycje poszerzenia pasów wokół wyspy centralnej na przedłużeniu wlotów ul. Bełzy i Szpitalnej.  Zapewniona zostanie obsługa komunikacyjna pawilonów usytuowanych przy skrzyżowaniu. W miarę możliwości przy sygnalizacjach poszerzone zostaną ścieżki rowerowe oraz chodniki w obszarze punktów handlowych, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych. Mieszkańcy zgłosili też szereg wniosków dotyczący poprawy funkcjonowania sygnalizacji świetlnej, szczególnie pod kątem pieszych.

Konsultacje społeczne przebudowy węzła przy ul. Szarych Szeregów pokazują, że bydgoszczanie mogą mieć i mają wpływ na kształt projektowanej infrastruktury. Coraz częściej mają dobre pomysły na organizację ruchu na swoich osiedlach, ponieważ widzą pewne problemy na co dzień. Cieszy nas fakt, że bydgoszczanie zaczynają brak czynny udział w konsultacjach. Na stronie Projektu, a także na stronie Stowarzyszenia na bieżąco zamieszczamy informacje o prowadzonych konsultacjach społecznych oraz o ich wynikach.

Pobierz raport z Konsultacji[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]