Będą nowe chodniki w naszym mieście

ZDMiKP ogłosił przetarg na remonty chodników finansowanych z programu 5/6 – decyzję o wyborze chodników podjęli mieszkańcy!

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ogłosił 25 czerwca przetarg na remonty chodników finansowane z programu 5/6, który jest częścią budżetu obywatelskiego.

Na Wyżynach planowane jest między innymi wykonanie nowych nawierzchni na chodnikach i alejkach przy ul. Grzymały-Siedleckiego. Dodatkowo na osiedlu przebudowanych zostanie 15 przejść dla pieszych. Zostaną przy nich wymienione nawierzchnie i obniżone krawężniki. W ten sposób łatwiej będzie się poruszać osobom niepełnosprawnym.

Na Okolu i w Śródmieściu kontynuowane będą ubiegłoroczne zadania związane z przebudową chodników. Na ul.  Śląskiej wymieniona zostanie nawierzchnia po stronie nieparzystej od numeru 9 do 19. Nowe kostki zastąpią połamane płytki także przy ul. Chocimskiej w rejonie skrzyżowania z Pomorską. Oba fragmenty zostaną wykonane z tzw. starobruku. Zadania na Wyżynach, Okolu i Śródmieściu mają być zrealizowane w ciągu miesiąca od podpisania umowy z wykonawcami.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z zasadami programów budżetu partycypacyjnego – 5/6 i 25/75 i do przygotowywania projektów do kolejnej edycji programu. Zachęcamy także do konsultacji z Radami Osiedli w tym temacie, a także do sprawdzenia, które projekty osiedla przygotowały w poprzenich latach, ale nie zdobyły dostatecznego poparcia mieszkańców. Może warto do nich wrócić? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum dyskusyjnym.