“Ochrona pieszych” – czyli jak organizować ruch pieszy

Zapraszamy do lektury podręcznika “Ochrona pieszych. Podręcznik dla organizatorów ruchu pieszego”. Wg recenzenta – dr hab. inż. Jan Kempa prof. UTP –  “to pierwsza w Polsce tak obszerna pozycja z zakresu ochrony pieszych. […] Dotychczas w polskiej literaturze przedmiotu ochronie pieszych nie poświęcono wiele miejsca.”
Pamiętajmy, że pieszy jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, ale w Polsce niestety bardzo często staje się ofiarą wypadków komunikacyjnych. Wśród krajów Unii Europejskiej, Polska uznawana jest za kraj najbardziej niebezpieczny i najmniej przyjazny dla pieszych!

W podręczniku autorzy szczegółowo opisali zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, metody ochrony pieszych – najsłabszych uczestników ruchu oraz dobre praktyki w projektowaniu przyjaznej, dostępnej i nowoczesnej infrastruktury pieszej. Więcej o podręczniku można przeczytać na stronie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Pobierz podręcznik “Ochrona pieszych. Podręcznik dla organizatorów ruchu pieszego”[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]